Lipno

Největší a nejkrásnější vodní plocha v ČR

Cyklostezky, výlety, památky

Na Lipně se nudit nebudete a jedna dovolená nestačí 😉

V každém ročním období

Na Lipně je krásně v každém ročním období

Lipno

Poloha našeho penzionu je výborným výchozím bodem k letním výletům pro turisty, cykloturisty. Windsurfing a kitesurfing jsou v této oblasti velmi populární. Podmínky pro rybaření jsou v této části lipenska přímo ideální. Příznivci sjezdového lyžování zde mají zázemí v lyžařském středisku Hochficht, skiareálu Lipno n. Vltavou. V Schönebenu najdete vynikající běžkařský areál. V zimě se změní Lipno v největší bruslařskou dráhu v ČR.

Možností jak trávit Váš čas u nás je celá řada a v recepci penzionu vždy naleznete aktuální informace k zajímavostem v okolí, kulturnímu a sportovnímu vyžití.

Cyklistika

V okolí Lipna jsou stovky kilometrů cyklostezek ať zcela nových (např. Jezerní z Frymburka do Lipna nad Vltavou nebo zcela nová cyklostezka Horní Planá Nová Pec) nebo vedoucích po místních komunikacích v nádherné šumavské přírodě. Většina těch novějších je navíc vhodná i pro inline bruslení nebo jízdu na bruslích s kočárkem.

Vodní sporty

Windsurfing, jachting, kite, sjíždění Vltavy  a další vodní sporty – tím je Lipno vyhlášené. I pokud nejste zrovna aktivní sportovci, můžete si půjčit třeba katamarán, pronajmout jachtu i s kapitánem, zkusit si Vltavu na raftu – nebo se jen dívat – kitesurfing nebo závody jachet určitě stojí za podívání.

Výlety, památky

Mnoho památek je přímo v oblasti Lipna (Vítkův Hrádek, hrad Rožmberk, rodný domek Adalberta Stiftera, Cisterciaský klášter ve Vyšším Brodě, poštovní muzeum atd. Další památky a výletní cíle najdete jen pár minut autem – třeba Český Krumlov na který Vám jeden den určitě stačit nebude. Z technických památek stojí určitě za návštěvu podzemí elektrárny Lipno nebo Schwarzenberský plavební kanál třeba cestou na oblíbené Plešné jezero. Ti zdatnější mohou zkusit na Šumavě zdolat Mount Everest – vystoupat na 8 „vrcholů“ a zdolat tak 8848 m a tím i Everest 😉 A určitě by jste měli alespoň jednou navštívit hit posledních let – stezku v korunách stromů na Lipně.

U vody

Na Lipně je v každém městě pláž, nejhezčí písčitá je pak u nás v Horní Plané 😉 a Lipno je samozřejmě také pravým rybářským rájem. Na plážích najdete také půjčovny sportovního vybavení – šlapadla, loďky atd. A pokud zrovna prší nebo to na koupání není, najdete zde dva aquaparky (ve Frymburku a na Lipně) nebo můžete vyrazit na výlet za památkami 🙂

Zima na Lipně

V posledních letech se Lipno stalo významným zimním střediskem. V okolí Lipna je několik skiareálů z nichž největší a nejlépe vybavený je Hochficht na rakouské straně hory Smrčina. Můžete si zalyžovat i ve skiareálu Lipno, Mitterndorf nebo zcela nové sjezdovce ve Frymburku.

Na Lipně se také upravují stopy pro běžky a v blízkém Schönebenu je velké běžkařské středisko s téměř 100 km špičkově upravených tras.

Pokud se vydaří to správné zimní počasí, Lipno celé zamrzá a změní se v nejdelší bruslařkou dráhu na světě. Věřte, že zabruslit si na tak obrovské ploše je neopakovatelný zážitek 🙂

Jaro, podzim

Pokud nemáte rádi plnou sezónu se spoustou lidí a nepotřebujete zrovna pláž, zkuste Lipno na jaře nebo na podzim. Odmění se Vám klidem a nádhernou přírodou a dovolenou strávíte v klidu.

Na Lipně je totiž krásně vždycky ! 🙂