Ve skiareálu Hochficht nedaleko Lipna naplno probíhají stavební práce na nové 10ti-místné kabinkové lanovce Reischlbergbahn, která bude od letošní zimy vozit lyžaře na vrchol Reischlberg (Hraničník). Přečtěte si aktualizované informace z průběhu výstavby a podívejte na nové fotografie.

Nová 10ti-místná kabinková lanovka roste doslova „jako z vody“. Během srpna byly ukotveny všechny nosné sloupy a dokončena výstavba dolní, prostřední i vrcholové stanice a také garáže pro kabinky, která se bude nacházet vedle prostřední stanice (tam, kde kdysi končil dvojitý kotvový vlek vedoucí od hlavního parkoviště).

Na počátku září dorazily na Hochficht také první kabinky ve slušivé černo-červené barvě. V nejbližších bude na pořadu dne tzv. zaplétání nosného lana lanovky, které bude muset vydržet veškerý váhový nápor kabinek s lyžaři a také odolat větru.

Výstavba zbrusu nové moderní kabinkové lanovky od italské firmy Leitner jde dle plánu a lanovka bude připravena vozit první lyžaře na vrchol Hraničník od prvního dne nadcházející lyžařské sezóny. Její začátek je v případě příznivých sněhových podmínek naplánován na 2. prosince 2017.